کیت جدید فانتوم 2 عرضه شده توسط شرکت نگاه آسمان شامل قطعات و موارد زیر است:
 
1.  کیت اورجینال و اصلی ربات پرنده فانتوم 2 شرکت Dji دارای Serial Number معتبراین شرکت همراه با گارانتی - شامل قطعاتی همچون (4 عدد موتور براشلس 2212 نقره ای رنگ جدید، 4 عدد اسپیدکنترل، کیت کامل سیستم کنترل پرواز Naza M V2 شرکت Dji به همراه GPS، پوسته یا فریم (بدنه) سفید رنگ فانتوم 2 و متعلقات مربوطه، 4 جفت (8 عدد) ملخ چپ گرد و راست گرد، شارژر مخصوص باتری فانتوم، باتری اورجینال فانتوم 2، رادیوکنترل 6 کاناله قابل شارژاین ربات پرنده به همراه دفترچه راهنمای کامل و لیبل های تزئینی که در داخل یک باکس مقوایی با ابزار آلات مخصوص عرضه می شود.
 
2.  سیستم لرزشگیر و استابلایزر (جیمبال) H3-3D برای دوربین های گوپرو هیرو 3 پلاس (Gopro H3+) و یا سیستم لرزشگیر و استابیلایزر (جیمبال) H4-3D برای دوربین گوپرو هیرو 4 (Gopro H4) به همراه برد تقویتی مخصوص جهت جلوگیری از اختلال در عملکرد  این قطعه به همراه برخی قطعات اضافه داخل کیت همانند کابل یدکی، دمپرهای مختلف، پیچ های اضافه
 
3.  فرستنده و گیرنده ارسال تصویر زنده، شامل قویترین فرستنده ارسال تصویر با فرکانس 5.8 Ghz و همچنین گیرنده 8 کاناله
4.  مانیتور 7 اینچ به همراه متعلقات (کابل های رابط، قاب مخصوص و ...) - نوع و ابعاد مانیتور با توجه به نظر مشتری قابل تعویض و تغییر می باشد.
5.  پایه کربنی (براکت) جهت نصب مانیتور بر روی رادیوکنترل فانتوم 2
6.  هود (سایه بان) مشکی رنگ برای مانیتور موجود در کیت
7.  باتری لیتیوم پلیمر قابل شارژ برای تغذیه مانیتور و گیرنده ارسال تصویر- میزان آمپر این باتری یا نظر مشتری قابل تعویض می باشد.
8.  شارژر مخصوص جهت شارژ باتری لیتیوم پلیمر
 
در صورت درخواست مشتری، ماژول IOSD Mini که اطلاعات پرواز را بر روی مانیتور پردازش می کند و همچنین سیستم Data link 2.4 Ghz سیستم تعریف مسیر خودکار پروازی از طریق نرم افزار گوگل مپ (Google Mpa) بر روی فانتوم 2 نصب خواهد شد. (این دو قطعه جزو قطعات و ماژول های اصلی و ضروری ربات پرنده فانتوم نیست و در صورت سفارش مشتری با توجه به نیاز و کارایی او انتخاب و نصب می گردد.)
کیت سیستم ارسال تصویر زنده دارای انواع قطعات جانبی است. این قطعات به درخواست مشتری قابل تغییر و بهینه سازی می باشد.


ربات پرنده 4 بال فانتوم 2 نمونه بهینه شده ربات پرنده فانتوم 1 شرکت Dji است. در طراحی و ساخت این ربات پرنده نهایت سادگی و راحتی استفاده لحاظ شده است. این محصول برای عموم طراحی شده است. شما توسط یک ریموت کنترل (رادیوکنترل) این ربات پرنده را از راه دور کنترل خواهید نمود. در این ربات پرنده یک سیستم کنترل پرواز پیشرفته قرار داده شده است. نصب این سیستم به شما کمک خواهد کرد که به آسانی این ربات پرنده را به جهات مختلف حرکت دهید. توسط این سیستم کنترل پرواز، ربات پرنده فانتوم در آسمان موازی با راستای افق خواهد بود و در صورت عدم صدور فرامین حرکتی توسط خلبان در یک نقطه ثابت، وضعیت خود را حفظ خواهد نمود.

فانتوم 2 دارای سیستم های ایمنی پرواز، پیشرفته است. برای مثال اگر به هر دلیلی ارتباط ربات پرنده با رادیوکنترل خود قطع شود، ربات شما در هر نقطه ای که در آسمان باشد، به صورت خودکار به محل پرواز خود Takeoff برگشته و به صورت اتوماتیک فرود خواهد آمد. همچنین در هنگام کاهش ولتاژ باتری و اتمام آن ابتدا از طریق LED های تعبیه شده در قسمت زیرین آن، با زدن LED قرمز رنگ هشدار اتمام باتری را به خلبان می دهد و در صورت اتمام باتری به صورت خودکار به محل Takeoff خود برگشته و به صورت اتوماتیک فرود خواهد آمد.

در در زیر این ربات پرنده یک جایگاه حرفه ای نصب دوربین قرار دارد. به این جایگاه در اصطلاح مانت دوربین یا Gimbal می گویند. مانت دوربین مخصوص این ربات پرنده دارای سه قابلیت مهم در تصویربرداری هوایی است. 1. قابلیت گرفتن لرزش ها و ارتعاشات با استفاده از دمپرهای پلاستیکی و 2. قابلیت موازی شدن خودکار و آنی راستای دوربین با راستای افق در صورت تغییر جهت ربات پرنده و همچنین 3. قابلیت چرخش دوربین توسط خلبان از راه دور و از طریق رادیوکنترل

 
کیت فانتوم 2 عرضه شده توسط شرکت Dji طبق آنچه در تصاویر می بینید شامل پلتفرم اصلی ربات پرنده که خود شامل 4 عدد موتور براشلس، 4 عدد اسپید کنترل، سیستم کنترل پرواز Naza M V2 به همراه GPS و ... که در داخل پوسته یا همان فریم سفید رنگ به صورت کاملا مونتاژ شده و تنظیم شده قرار گرفته شده است، یک عدد رادیوکنترل سفید رنگ 6 کاناله مخصوص فانتوم 2 برای هدایت از دور این ربات پرنده، یک عدد باتری لیتیوم پلیمر مخصوص و یک عدد شارژر باتری لیتیوم پلیمر به همراه 4 جفت ملخ، دفترچه و لیبل های تزیینی و همچنین آچارهای مورد نیاز این ربات پرنده در داخل باکس مخصوص این ربات پرنده قرار داده شده است.
 
در تصاویر نیز پوسته بالایی این ربات پرنده باز شده است تا قطعات داخلی این ربات پرنده برای شما قابل مشاهده باشد. در تصاویر بالا، پوسته بالایی فریم وجود دارد که در مرکز آن GPS قرار گرفته است. در تصاویر بالا سیستم مرکزی کنترل پرواز را مشاهده می کنید و در تصاویر بالا نیز چینش 4 عدد موتور براشلس و 4 عدد اسپیدکنترل مخصوص این ربات پرنده را مشاهده می نمایید. همان طوری که قابل ملاحظه است تمامی قطعات در پلتفرم این ربات پرنده به صورت کامل، اسمبل شده و تنظبمات نرم افزاری نیز انجام گردیده است.
 
شایان ذکر است در جلسه آموزشی مربوط به این ربات پرنده، آموزش مربوط به تعمیرات احتمالی نیز به صورت کامل به مشتری داده خواهد شد. همان طوری که می بینید در طراحی و ساخت این ربات پرنده اصل ماژولار بودن (جزء به جزء بودن) لحاظ شده است و کاربر به آسانی بعد از یک آموزش ابتدایی می تواند در صورت بروز مشکل و خرابی قطعات آن قطعه معیوب را تعمیر و یا تعویض نماید.
 
کیت های جانبی فانتوم 2 که عملکرد این ربات پرنده را کامل تر می کند چه نوع کیت هایی هستند؟
همانطوری که در بالا گفتیم کیت فانتوم 2 شامل پلتفرم ربات پرنده، رادیوکنترل، باتری، شارژر و دفترچه و ... است.
فانتوم 2 با دو کیت جانبی (کیت سیستم لرزشگیر دوربین و کیت سیستم ارسال تصویر زنده)  دارای عملکرد بهینه و کاملی برای تصویربرداری هوایی خواهد شد.
 
کیت سیستم لرزشگیر یا مانت دوربین یا Gimbal
در تصویر فوق ربات پرنده فانتوم 2 را مشاهده می نمایید که در قسمت زیرین آن قطعه ای به نام مانت دوربین یا Gimbal نصب شده است. این قطعه با استفاده از دمپرهای مشخص شده در تصویر لرزشها و ارتعاشات ریز را گرفته و موتورهای براشلس تعبیه شده در این قطعه به همراه کنترلر هوشمند، دوربین را همیشه در حالت موازی با راستای افق نگاه داشته و به خلبان این امکان را می دهد که از طریق رادیوکنترل و از راه دور بتواند دوربین را حرکت داده و بچرخاند. لرزشگیر مخصوص ربات پرنده فانتوم دو H3-3D نام دارد که در تصویر زیر به تنهایی این قطعه را مشاهده می کنید که به صورت یک قطعه جانبی در قسمت زیر فانتوم 2 نصب شده و دوربین گوپرو در درون آن نصب می شود. در تصویر فوق همان طوری که مشاهده می کنید ربات به یک سمت کج شده است، ولی دوربین موازی با راستای افق است. این همان قابلیت موازی شدن خودکار دوربین با راستا افق است. این ویژگی را قطعه ای به نام Gimbal به این ربات می دهد. این ویژگی در تصویربرداری هوایی و خلق تصاویری با کیفیت و قابل قبول، بسیار مهم است.

در تصاویر بالا باتری و رادیو کنترل فانتوم را مشاهده می نمایید.
در تصاویر بالا پشت رادیوکنترل فانتوم 2 را مشاهده می کنید، این اهرم همان اهرم مربوط به چرخش دوربین در جهت Tilt است و توسط آن می توانید دوربین را بچرخانید.
 
کیت جانبی سیستم ارسال تصیویر زنده 
یکی از کیت های جانبی بسیار مهم در ربات های پرنده ای که برای تصویربرداری هوایی استفاده می شوند کیت سیستم ارسال تصویر زنده است. این کیت شامل یک فرستنده و گیرنده فرکانسی با فرکانس 5.8 گیگاهرتز هستند. فرستنده بر روی فانتوم به سیستم لرزشگیر نصب می شود و گیرنده نیز بر روی رادیوکنترل فانتوم 2 نصب خواهید شد. بر روی رادیوکنترل نیز توسط یک پایه یک عدد مانیتور نصب شده که تصاویر دریافتی از فرستنده را از طریق گیرنده پردازش می کند. توسط این کیت خلبان همزمان می تواند تصاویری که ربات پرنده در حال ضبط آن است را بدون قطعی و تاخیر بر روی مانیتور مشاهده کند و با حرکت دادن و چرخش ربات پرنده و دوربین نصب شده در قسمت زیر آن، تصاویر مورد نظر خود را تهیه نماید. 
 
در تصاویر بالا فرستنده ارسال تصویر را مشاهده می کنید  که در قسمت سمت چپ فانتوم 2 در قسمت زیر ربات پرنده نصب شده است.

در تصاویر بالا مانیتور به وسیله یک پایه کربنی به رادیوکنترل بسته شده است
باکس یا جعبه اختصاصی مربوط به فانتوم 2 در تصویر فوق قابل مشاهده است. تمامی قطعات فانتوم 2 در داخل این جعبه قرار گرفته و حمل و نقل این ربات پرنده را برای شما راحت خواهد نمود. این باکس یا جعبه جزو قطعات پیش فرض این ربات پرنده نیست و به صورت جداگانه تهیه می شود.

این محصول در ایران از سوی شرکت هوابرد نگاه آسمان در صورت تمایل مشتری با شرایط زیر به فروش می رسد:

 1. فعال سازی و بروزرسانی نرم افزاری در حضور خریدار توسط کارشناس مربوطه
 2. تست تک تک قطعات و اطمینان از کارکرد صحیح آن
 3. برگزاری یک دوره آموزشی با سرفصل های مشخص (آشنایی با سخت افزار، آموزش نرم افزار و چگونگی بروزرسانی نرم افزاری، آموزش پرواز در فضای باز همراه با کارشناس خبره شرکت)
 4. خدمات بیمه ای و برگشت 70 درصد کل هزینه (در صورت تمایل مشتری و انجام مراحل مربوطه با اخذ هزینه های مربوط به آن)
 5. گارانتی تعمیر و تعویض در صورت عدم ضربه و عدم بازشدن سیستم (طبق قوانین مربوطه - این قوانین در هنگام تحویل سیستم به مشتری قابل ارائه است)
 6. خدمات پس از فروش نامحدود
 7. پاسخگویی و پشتیبانی رایگان از ساعت 9 صبح الی 21 از طریق تلفن و 21 الی 9 صبح از طریق درگاه الکترونیکی شرکت (24 ساعته)
 8. ارائه فرم های مربوطه، راهنمایی و معرفی از سوی شرکت هوابرد نگاه آسمان به کارگروه پهباد اتحادیه هوایی و فضایی ایران جهت صدور سند و پلاک ربات پرنده
 9. ارائه مجموعه قوانین پرواز با پرنده های بدون سرنشین غیر نظامی از سوی اتحادیه هوایی و فضایی ایران

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

فانتوم 2 گیمبال Dji

 • تولید کننده: دی جی آی Dji
 • مدل محصول: Phantom2-RTF
 • موجودی: عدم موجودی در انبار
 • قیمت: لطفا تماس بگیرید


بازدید: 14323

0 نظر / نظر بدهید


برچسب ها: فانتوم 2, phantom2