• فانتوم 4 PPK

معرفی فانتوم 4 PPK

قطعا عزیزان بسیاری در ایران کوادکوپتر فانتوم 4 پرو یا فانتوم 4 ادونس را خریداری نموده اند. بسیاری از این کوادکوپترها، برای مصارف نقشه برداری هوایی استفاده می کنند. ما در این محتوا قصد داریم با تغییرات و اضافه کردن ماژول هایی، کوادکوپتر فانتوم 4 پرو را به فانتوم 4 PPK تبدیل نماییم. در روش PPK مخفف Post Processing Kinematic دقت نقشه برداری بدون نقاط کنترل (GCP) یا کاهش نقاط کنترل زمینی افزایش می یابد. فانتوم 4 PPK با بهره گیری از دوربین 20 مگاپیکسلی و زمان پرواز 26 دقیقه ای (زمان اعلامی از سوی شرکت تولید کننده) به آسانی و سریع آماده پرواز می شود.

مزایای نرم افزار مربوطه در روش PPK

امکان کنترل تعداد عکس ها و برچسب ها
فیلتر کردن عکس های اضافه
محاسبه جابجایی مختصات دوربین به دلیل Tilt و شیب پیدا کردن خود ربات پرنده در حال پرواز
اختصاص دادن نام های منحصر بفرد به هر عکس 
امکان خروجی گرفتن مختصات به exif و CSV

عکس روش های مختلف نقشه برداری هوایی با پهپاد

انواع روش های نقشه برداری هوایی با پهپاد

افزایش دقت در حوزه نقشه برداری هوایی از اهمیت بالایی برخوردار است. نقشه برداران با استفاده از روش های مختلف (تعیین نقاط کنترل GCP، استفاده از روش RTK و همچنین استفاده از روش PPK) به دنبال افزایش دقت در این حوزه اند.

نقشه برداری هوایی با روش GCP 

در روش GCP مخفف Ground Control Points یا تعیین نقاط کنترل زمینی، نقاطی از زمینی که تصمیم داریم نقشه برداری را انجام دهیم تعیین می شود و در هنگام پردازش این نقاط نقش اساسی برای بالابردن دقت نقشه را ایفا می کنند. این روش معایبی از جمله وقت گیر بودن، پر هزینه بودن و همچنین ممکن است در برخی فضاها و مکان ها، تعیین نقاط کنترل زمینی امکان پذیر نباشد.

نقشه برداری هوایی با روش RTK 

در روش RTK مخفف Real-time Kinematic فرآیند تصحیحات سیگنال GPS به صورت Real time (آنی) با کمک یک ایستگاه دائم همانند (سامانه شمیم، سمت یا سیما) و یا ایستگاه زمینی (Base) همانند (ایستگاه زمینی DRTK-2 Dji) از طریق یک سیستم رادیویی به گیرنده سیار دیگر همان Rover  که بر روی پهپاد نصب است مخابره می شود. در این روش، اتصال پهپاد یا گیرنده rover با ایستگاه زمینی یا همان Base باید برقرار باشد و در صورت قطع، به اصطلاح تصاویر به درستی ژئوتگ نخواهد شد.

نقشه برداری هوایی با روش PPK 

در روش PPK مخفف Post Processing Kinematic پردازش های مربوط به تعیین موقعیت و ژئوتگ شدن عکس ها پس از اتمام عکس برداری انجام میگردد. این پردازش ها به کمک ایستگاه زمینی یا همان Base و یا ایستگاه های دائم قابل انجام است. در این روش دیگر نیازی به اتصال پهپاد با ایستگاه زمینی یا همان Base نیست.

عکس فانتوم 4 PPK پهپاد نقشه برداری هوایی

قابلیت تبدیل فانتوم 4 پرو به فانتوم 4 PPK

با انجام تغییراتی در بدنه و نصب قطعات و ماژول ها امکان تبدیل فانتوم 4 پرو به فانتوم 4 PPK در شرکت نگاه آسمان وجود دارد.

برای تبدیل فانتوم 4 پرو به فانتوم 4 PPK چه کاری را باید انجام دهم؟

به دفتر مرکزی شرکت نگاه آسمان مراجعه نموده و از موجودی ماژول ها و قطعات مطمئن شوید. دستگاه را برای انجام کارهای فنی در قسمت تعمیرات لیست نمایید و رسید دریافت کنید. هزینه مربوط به این کار و موارد فنی به حضورتان معرفی می گردد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

فانتوم 4 PPK

  • تولید کننده: نگاه آسمان
  • مدل محصول: Ph4PPK
  • موجودی: قرارداد، ثبت سفارش و تحویل
  • قیمت: لطفا تماس بگیرید


بازدید: 2128

0 نظر / نظر بدهید


برچسب ها: phantom 4 PPK, فانتوم 4 PPK