سیستم های پروازی به سرعت در حال تبدیل شدن به ابزارهایی حیاتی به منظور جمع آوری اطلاعات دقیق از محیط پیرامونمان می باشند. 
دوربین Zenmuse Z30 با قدرت زوم اپتیکال 30X (سی برابر) و زوم دیجیتال 6X شرایط بی نظیری را در ضبط تصاویر هوایی به خود اختصاص داده است. 

نکته قابل توجهی که درباره این دوربین وجود دارد، توانایی بالای آن در ضبط تصاویر در محدوده های بزرگتر با سرعت بسیار بالا می باشد. 
با نصب این سیستم دوربین و گیمبال بر روی سیستم پروازی، دیگر نگران آسیب به پرسنل و تجهیزات نباشید چون دیگر مجبور نیستید برای رویت جزئیات به المان ها و سوژه ها نزدیک شوید، شما می توانید به راحتی از فاصله ایمن با قابلیت زوم دقیق این دوربین، جزئیات را بررسی کنید.

دوربین Zenmuse Z30 با توان بزرگنمایی 180X قوی ترین دوربین موجود با کیفیت زوم اپتیکال 30X و کیفیت زوم دیجیتال 6X می باشد.

اگر شما در حال تماشای دکل های مخابراتی و یا توربین های بادی هستید، این دوربین قدرتمند می تواند در تشخیص جزئی ترین زوایای پنهان آن ها، شما را شگفت زده کند. با استفاده از این دوربین می توانید دورترین نقاط را بدون حتی برداشتن یک قدم به سمت آن ها در جلوی چشمانتان مشاهده کنید. فقط با اشاره انگشت خود بر گزینه TapZoom، دوربین به صورت خودکار شروع به تنظیم فاصله کانونی کرده تا تصویری در ابعاد بزرگ را در اختیار شما قرار دهد. با این امکان شما قادر خواهید بود جزئیاتی را که در حالت عادی برای تشخیص آن ها به حداقل چند دقیقه نیاز دارید، در عرض چند ثانیه مشاهده کنید. زوم بر روی تصاویر با قدرت بالا بدین معناست که بزرگنمایی صورت گرفته باید تمام تصویر مورد نظر را در برگیرد.

دوربین Z30 با به کارگیری و ترکیب تکنولوژی کنترل حلقوی - مرکزی، باعث تثبیت تصویر در مقیاسی حدود 0.01° شده که این موضوع باعث می شود هنگام زوم، این کیفیت در تمامی پیکسل های تصویر به طور یکسان وجود داشته باشد.


محافظت از دکل های مخابراتی
به منظور تشدید کنترل اینگونه دکل ها، یک ایستگاه هوایی مجهز به دوربین Zenmuse Z30 این امکان را به شما می دهد تا با خیالی راحت دکل های مورد نظرتان را از راه دور تحت کنترل کامل خود در آورید. سیستم ارسال تصویر زنده که بر روی سیستم پروازی تعبیه شده است، امکان پخش زنده و مشاهده آنلاین تصاویر و حتی بررسی آن ها در جزئی ترین موارد را به مهندسین در هر نقطه ای از جهان که باشند ارائه می دهد.

دوربین Zenmuse Z30 با توانایی تحت پوشش دادن محدوده بسیار زیاد، می تواند در فاصله ای مناسب از دکل های مخابراتی قرار گیرد تا از تهدیداتی مانند امواج الکترومغناطیسی ساتره از طرف اینگونه دکل ها که امکان دارد در طول زمان به دوربین آسیب های جزئی برساند، درامان باشد. یکی از مزایایی که سیستم هوشمند پروازی DJI GO به این دوربین می دهد، امکان چرخش 360 درجه ای بر فراز دکل های مخابراتی با قابلیت ضبط ثابت تصاویر در همان لحظه می باشد. امکان بزرگنمایی و کنترل مستقیم، تسلط بر میزان بزرگنمایی و اجرای عمل ضبط تصاویر هم زمان و در زمان، با امکان بررسی موارد جزئی، از دیگر امکانات تعبیه شده در این دوربین می باشد.


محافظت از توربین های بادی 
مسئله مهمی که در باره دوربین های بادی وجود دارد این است که ، امکان دارد در برخی موارد این توربین ها با آسیب های میلیمتری در قسمت های مختلف روبرو شوند که در این صورت کارایی پروانه ها به شدت افت خواهد کرد. اگر بخواهیم از دوربین های معمولی برای تشخیص این گونه آسیب ها استفاده کنیم، باید آن را تا فاصله حدود یک متری به توربین نزدیک کنیم. اما با استفاده از دوربین Zenmuse Z30 شما قادر خواهید بود از فاصله بسیار دورتر، تصاویری با جزئیات باورنکردنی ثبت وضبط کنید. که این امکان خطر برخورد دوربین به توربین را به صفر می رساند. علاوه بر این دوربین در شرایط بادی نیز با سیستم کنترل از راه دور حرفه ای که برای آن تعبیه شده است به راحتی قابل کنترل می باشد.

توسط سیستم پروازی که دوربین Zenmuse Z30 بر روی آن نصب می شود، امکان ضبط تصاویر با کیفیت ثابت در حالت حرکت نیز فراهم است که شما می توانید این تصاویر را با کیفیتی بالا HD در نمایشگر خود مشاهده کنید.


آتش نشانی 
آتش نشان ها برای اجرای هر چه بهتر عملیات خود، نیازمند کسب اطلاعات بسیار دقیق از محل حادثه می باشند که استفاده از سیستم هوایی دوربین Zenmuse Z30 می تواند با فراهم کردن شرایط مناسب و دادن اطلاعات ریز و دقیق از محل حادثه، کمک شایانی را به تیم های نجات برای انجام هرچه بهتر عملیاتشان انجام دهد. دوربین Z30 با داشتن فاصله کانونی استاندارد و بهره گیری از فناوری لنز واید (Wide angle)، توانایی دادن نمای کلی از محدوده بسیار وسیع را داراست که به هنگام نیاز برای بررسی جزئیات بیشتر، می توان از گزینه TapZoom استفاده نمود.

زوم اپتیکالی 30X فوق العاده ای که در دوربین Z30 وجود دارد، این امکان را به آن می دهد تا علاوه بر ضبط تصاویر با سرعت بسیار بالا جزئیات ریزی را از تصاویر ضبط شده در اختیار ما قرار دهد. همانطور که قبلا اشاره شد، زوم بر روی تصاویر با قدرت بالا بدین معناست که بزرگنمایی صورت گرفته باید تمام تصویر مورد نظر را در برگیرد. دوربین Z30 با به کارگیری و ترکیب تکنولوژی کنترل حلقوی - مرکزی، باعث تثبیت تصویر در مقیاسی حدود0.01° شده که این موضوع باعث می شود هنگام زوم، این کیفیت در تمامی پیکسل های تصویر به طور یکسان وجود داشته باشد.

سیستم دوربین و گیمبال Zenmuse Z30 قابل نصب بر روی دو نوع سیستم پروازی (ربات پرنده) ماتریس 100 (Matrice 100 Dji) و ماتریس 600 (Matrice 600 Dji) می باشد. دوربین Zenmuse Z30 با بهره گیری از فناوری DJI Lightbridge 2 مرز های تکنولوژی را در نوردیده و با الگوریتمی خاص امکان کنترل، عکس برداری و انتقال اطلاعات با کیفیت HD و به صورت بی سیم از فاصله 5 کیلوکتری را با سرعت بسیار بالا فراهم آورده است.


مشخصات دوربین (Zenmuse Z30)
نام: Zenmuse Z30
ابعاد: 152×137×61 mm
وزن: 556 g
 
مشخصات گیمبال ( پایه ای که دوربین بر روی آن سوار می شود)
محدوده لرزش زاویه : ±0.01°
نوع mount: جدا شدنی
محدوده کنترل: Tilt: +30° to -90°, Pan: ±320°
محدوده حرکتی ( مکانیکی): Tilt: +50° to -140°, Pan: ±330°, Roll: +90° to -50°
حد اکثر کنترل سرعت: Tilt: 120°/s, Pan: 180°/s

مشخصات دوربین
سنسور: CMOS, 1/2.8" / Effective Pixels: 2.13 M 
 
مشخصات لنزها
30x Optical Zoom                                                                                                                             
F1.6 (Wide) - F4.7 (Tele)                                                                                                                   
Zoom Movement Speed:                                                                                                                 
- Optical Wide – Optical Tele: 4.6 sec                                                                                                
- Optical Wide – Digital Tele: 6.2 sec                                                                                                 
- Digital Wide – Digital Tele : 1.8 sec                                                                                                 
Focus Movement Time:                                                                                                                    
∞ - near: 1.1 sec                                                                                                                                
میدان دید بصری (FOV): 63.7°(Wide) - 2.3°(Tele)
زوم دیجیتال: 6x
حد اقل فاصله کاری: 10 mm (Wide) - 1200 mm (Tele)
فرمت عکس : JPEG
فرمت فیلمبرداری: MOV, MP4
دارای حالت های کاری: ضبط فیلم، گرفتن عکس و پخش آن ها
حالت های عکاسی: تصویر برداری تکی و پشت سر هم   (2/3/4/7/10/15/20/30 sec)  / 3/5 frames, Timelapse 
حالت نوردهی : دیافراگم، دستی، اتوماتیک
تنظیم حالت نوردهی ( جبران نوردهی):±3.0   (1.3 افزایش)
سنجش نور: سنجش مرکزی و نقطه ای (در ابعاد12x8)
قابلیت  AE( قفل نوردهی خودکار): دارد
سرعت شاتر الکترونیکی: 1/1 - 1/6000 s
تعادل رنگ سفید: خودکار، آفتابی ، ابری، رشته ای ، دستی (2000K - 10000K)
قابلیت نوشتن متن روی عکس و فیلم: دارد
فناوری:TapZoom 
محدوده: TapZoom  1-5
قابلیت مه زدایی: دارد
قابلیت One Key to 1x Image: دارد
فناوری ضد لرزش: خودکار ، 50 Hz, 60 Hz
PAL/NTSCپشتیبانی از
پشتیبانی از کارت حافظه: Max. Capacity: 64 GB, Class 10 or UHS-1  /  MicroSD (SD / SDHC / SDXC) 
سیستم های فایل های پشتیبانی: exFAT (> 32 GB/FAT32 (≤ 32 GB)
 
شرایط محیطی
قابلیت کار دردمای ( دمای استاندارد): 14° to 113° F (-10° to 45° C)
دمای مضر: -4° to 140° F (-20° to 60° C)


تهیه و تنظیم: محمد چیتگرها 
واحد تحقیق و توسعه شرکت نگاه آسمان

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

Zenmuse Z30

  • تولید کننده: دی جی آی Dji
  • مدل محصول: zenmuse-z30
  • موجودی: در انبار
  • قیمت: لطفا تماس بگیرید


بازدید: 3822

0 نظر / نظر بدهید